تبلیغات
دانلود آهنگهای جدید،نرم افزار،اخبار بازیها - بازی جنایت در نیو یورك سیتی
دانلود آهنگهای جدید،نرم افزار،اخبار بازیها

بازی جنایت در نیو یورك سیتی

سه شنبه 25 فروردین 1388

جنایت در نیویورک سیتی

  TRUE CRIME: NEW YORK CITY 

اینم نقد و بررسی این  بازی

مدت زمان زیادی از انتشار سومین نسخه ی بازی جی تی ای می گذرد . این بازی با ابتکار های زیادی که در بر داشت توانست به یکی از بهترین بازی های دنیا تبدیل شود و هواداران زیادی هم برای خود دست و پا کند . بهد از این موفقیت شگفت انگیز شرکت های زیادی به فکر ساخت بازی هایی شبیه به این بازی افتادند که یکی پس از دیگری در مقابل قدرت این بازی خرد شدند . می توان گفت این بازی رقیبی ندارد و خودش است و خودش . اما چیزی نزدیک به 2 سال پیش شرکت اکتیویشن ساخت بازی با نام ترو کرایم استریتز آف ال ای افتاد . سازندگان با بهره گیری از نکات بازی جی تی ای بازی روانه بازار کردند که اصلا نتوانست به موفقیت بازی جی تی ای برسد اما با این همه از بسیاری دیگر از بازی های شبیه به خود خیلی بهتر بود . فنون رزمی متفاوت . اسلحه های متفاوت . گرافیک نسبتا خوب و تنوع ماشین ها و مراحل توانست این بازی را به موفقیتی نسبی برساند . اما این بازی هم نتوانست که به موفقیت بازی جی تی ای برسد و علارقم تبلیغات فراوان نتوانست جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کند . چندی بعد شرکت اکتیویشن به فکر ساخت شماره ی 2 بازی افتاد . سازندگان نام بازی را ترو کرایم نیو یورک سیتی گذاشتند که بر خلاف شماره ی گذشته که در لوس آنجلس رخ می داد این شماره در نیو یورک اتفاق می افتد . متاسفانه باید گفت که این شماره نسبت به شماره ی گذشته هیچ تفاوت عمده ای نداشته و اصلی ترین تفاوت آن در تغییر شخصیت بازی است . حال با هم به نقد این بازی و نقاط ضعف و قدرت آن می پردازیم.

داستان:
داستان بازی از جایی شروع می شود که شخصی به نام مارکوس با چهره ای خونی به محلی رفته و بسیاری از دوستان خود را به خاطر خیانتی که به او کردند از بین می برد . بعد از این صحنه ها بازی شما را به چند سال بعد می برد . در این زمان شما تبدیل به یک پلیس تازه وارد شده اید و باید تمرینات خود را آغاز کنید تا تبدیل به یک پلیس ورزیده و مناسب شوید . پس از پایان تمرینات مراحل بازی آغاز و باید این مراحل نسبتا تکراری را پشت سر بگذارید . می توان گفت که داستان بازی یکی از نقاط نسبتا خوب بازی است که البته خیلی شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد اما باز هم بد نیست و می تواند تا حدی شما را درگیر کند . (داستان بازی در مقابل داستان سری بازی جی تی ای هیچ حرفی برای گفتن ندارد)


مراحل بازی و نوآوری ها:
مراحل بازی بسیار تکراری و خسته کننده هستند و پس از طی چند مرحله ی ساده که تمرینی هستند باید مراحلی تکراری راپشت سر بگذارید که آخر همه ی آن ها مشخص است و آن هم چیزی نیست جز به ام افتادن رییس گروه و مورد بازجویی قرار گرفتن تبهکار توسط شما . در واقع شما به بازجویی از تبهکاران جای دیگر تبهکاران را به دست می آورید و البته یکی از نکات مثبت بازی این است که پس از طی چند مرحله و پایان یک پرونده شما خودتان می توانید پرونده ی بعدی را انتخاب و بررسی آن را به عهده بگیرید که متاسفانه باز هم مراحل تکراری آغاز می شود . پس از پایان مراحل می توانید به اداره ی پلیس رفته و مدارک و مواد مخدری را که پیدا کرده اید تحویل داده و در قبال آن مبلغی را دریافت کنید که اگر بگوییم اینها نکات جالب بازی نیست بی انصافی کرده ایم . بازی نسبت به شماره ی قبل خود نوآوری هایی دارد که گفتن آن ها خالی از لطف نیست . اولین نکته ای که نظر شما را جلب خواهد کرد توانایی بازرسی کردن ماشین افراد مختلف است . بدین صورت که در صورت کشف مواد مخدر می توانید یا آن را به اداره تحویل دهید و یا آن را نزد خود نگاه دارید و آن را بفروشید . نکته ی جالب دیگر توانایی انتخاب ماشین و خرید آن از اداره ی پلیس است . نکته ی دیگر مربوط به توانایی خرید لباس و عوض کردن لباستان است . در زمانی که در شهر قدم می زنید متوجه نکات ریز دیگری می شوید که برخی از آن ها واقعا جالب هستند . مثلا یکی از آن ها این است که مغازه ای نیست که شما نتوانید وارد آن شوید . سوپر ها . لباس فروشی ها . هتل ها رستوران ها و.... همه و همه را می توانید وارد شده و از مزایای آن استفاده و از بازی لذت ببرید . حتی می تواند به سلمانی رفته و حالت موی خود را تغییر دهید که می توان گفت این مورد از بازی جی تی ای برداشته شده . دیگر نو آوری بازی توانایی جاسازی کردن مواد مخدر در بدن افراد و باز داشت کردن بی دلیل آن هاست . همچنین می توانید از فروشگاهای مختلف دزدی کرده و پول آن ها را بگیرید که البته در صورت انجام این کار ها از میزان اعتبار خوب بودن شما کاسته می شود . در طی مسیرتان گاهی اوقات به شما بی سیم زده می شود و نقاطی بر روی نقشه برایتان مشخص می شود که تفاوت این بازی با شماره ی قبل این است که بعضی مواقع شما باید به درون فروشگاهی بروید تا ماموریت را رد کنید . مثلا به شما بی سیم زده می شود که بمبی در فروشگاهی کار گذاشته شده پس شما باید به آن فروشگاه رفته و بمب را خنثی کنید . هر چه قدر این گونه کار ها را بیشتر انجام دهید منطقه ای که در آن فعالیت می کنید از وضع بهتری برخوردار بود . شما می توانید وضع منطقه ی خود را از نقشه ی خود که با رنگ های قرمز سبز زرد و نارنجی تشکیل شده تشخیص دهشد و به وضعیت آن سر و سامانی بدهید . می توان گفت یکی از برترین نکات مثبت این بازی همین نوآوری های آن بود .

> گرافیک ، نورپردازی و سایه پردازی :
گرافیک بازی در حد متوسطی قرار دارد . بر روی چهره ی افراد خیلی کار نشده اما نکاتی مانند جدا بودن انگشت ها از یکدیگر و کاغذ هایی که در اثر باد به پنجره ی ماشین می خورند باعث شده اند تا گرافیک بازی خوب به نظر برسد . مخصوصا در شب ها که می توان گفت منظره های فوق العاده زیبایی را ببینید .بر جزییات بازی خیلی کار شده مثلا با تیر اندازی به یک صحنه شاهد از بین رفتن خیلی چیز های هستیم مثل میز ها صندلی ها و .... . به عبارتی می توان گفت که محیط اطرافتان خیلی تاثیر پذیر و خوب کار شده .
اما علاوه بر این نکات مثبت می توان گفت که نکات ضعفی هم در گرافیک بازی به چشم می خورد مانند این که گاهی اوقات افراد با پیاده شدن از ماشین وسط ماشین شما قرار می گیرند و یا طراحی ماشین های بازی که اصلا خوب کار نشده . و می توان گفت که ماشین های بازی اصلا از زیبایی خاصی برخورددار نیستند . تنوع زیادی در افراد درون خیابان ها دیده می شود که باعث می شود تا حدی از بازی خسته نشوید. نورپردازی بازی واقعا خوبی است در حالی که سایه پردازی آن چنگی به دل نمی زند . می توانید به اوج نورپردازی بازی در شب ها پی ببرید که با تابش نور چراغ های تبلیغاتی بر روی خیابان چه مناظر زیبایی به وجود می آید . اما متاسفانه سایه گذاری بازی خوب نیست و هنگام رانندگی ماشین در شب می توانید به سایه پردازی آن دقی بکنید و به لرزش آن و ضعف آن پی ببرید . اما نور پردازی بازی به ویژه در شب ها فوق العاده است و همین باعث شده تا بر جذابیت بازی اندکی افزوده شود .

> کنترل و دوربین:
کنترل بازی هم یکی دیگر از نقاط ضعف بازی حرکت بسیار کند بازیکن و گاهی اوقات حرکت اعصاب خرد کن او از جمله مواردی است که گاهی اوقات موجب مرگ شما می شود . برای مثال زمانی که شخصی در حال تیر اندازی به شماست و شما می خواهید به پشت سنگی پناه ببرید در اینجاست که پی به کنترل بد بازی می برید . و یا زمانی که به پشت دیوار کمین کرده و تیری می زنید می بینید که چه مدت طول می کشد تا بازیکن به جای اول خود باز گردد و در طی این مدت نصف جان شما رفته! در کل کنترل بازی در ماشین ها و پیاده جای کار کردن داشته و اصلا در حد مطلوب کار نشده . دوربین بازی خیلی خوب کار شده و در زمانی که در بازی قرار دارید به راحتی می توانید همه ی نقاط را زیر نظر داشته باشید . اما متاسفانه دوربین در ماشین چندان سریع و در دست نیست و اما زمانی که پیاده هستید و در زمان کمین پشت دیوار ها هم می توانید کلیه نقاط را زیر نظر داشته باشید. دوربین بازی چندان قابل بحث نیست و می توان گفت که خوب است نه عالی.صداگذاری و هوش مصنوعی :
صدای بازی هم خوب کار شده و حتی افرا رهگذر در خیابان هم صداهایشان متفاوت است . صدای افراد حتی به رفتن به منطقه ی سیاه پوستان تغییر می کند و تبدیل به لهجه ی سیاه پوستی می شود که یکی از لهجه های محبوب بسیاری از افراد است . صدا خود شخصیت بازی هم همانند سیاه پوستان در بازی است و دارای لهجه ی خوبی است . صدای دیگر افراد در بازی هم خوب کار شده و همانگی خوبی بر روی لب ها و صدای بازیکنان برقرار است و گاهی اوقات واقعا این هماهنگی به چشم می آید .صداهای مختلف در شهر هم گاهی اوقات شما را تحت تاثیر قرار می دهد مانند صدای سگ که گاهی اوقات به جذابیت بازی خیلی اضافه می کند و با بازی کردن بازی پی به این نکته می برید . صدای رادیوی درون ماشین هم به خوبی به گوش می رسد و می توانید آهنگ ها را با فشار یک دکمه عوض کنید هر چند آهنگ ها اصلا زیبا نیستند و گاهی اوقات موجب خرد شدن اعصاب شما می شوند . در منوی بازی هم می می توانید سبک آهنگ مورد علاقه خود را انتخاب و به آهنگتان گوش دهید . هوش مصنوعی بازی هم خوب است هم بد . مثلا زمانی که شما آژیر خود را روشن می کنید بعضی از ماشین ها کنار می کشند و بعضی ماشین ها مستقیم به شکم شما می آیند و زمانی که شما با سرعت می رویدد و آژیر می زنید ناگهان یک ماشین بدون توجه و با سرعت از رو به رویتان می گذرد و یک تصادف جانانه به وجود می آید ! اما قسمت مثبت آن زمانی است که باید مخفی کاری کنید و زمانی که کسی را از بین می برید اما سر و صدا می کنید می بینید که شخص دیگری می آید و به شما تیر اندازی می کند . افراد درون شهر با شنیدن صدای تیر به جاهای مختلف فرار می کنند و یا به گوشه ای پناه می برند . در کل هوش مصنوعی بازی در سطح متوسطی قرار گرفته است .

ماشین ها و اسلحه ها :
ماشین های بازی چندان حرفی باری گفتن ندارند و وسیله ای که به ماشین ها افزوده شده موتور است که نه از سرعت چندان خوبی بر خوردار است نه شکل ظاهری خوبی و و زمانی که با آن تک چرخ می زنید متوجه به مصنوعی بودن حرکت بازیکن می شوید . اما در کل ماشین های بازی تاثیر پذیر ساخته شده اند و گاهی اوقات شما در اثر تصادف افرادی را می بینید که از پنجره ی ماشین خود به بیرون پرتاب می شوند! در کل ماشین ها از شکل خوبی بر خوردار نیستند اما بعضی از آن ها از سرعت بالایی برخوردارند . اسلحه های بازی از تنوع نسبتا خوبی برخوردارند هر چند که زیاد در بازی به چشم نمی آیند و تنها قدرتشان شما را تحت تاثیر قرار می دهد. کلت های مختلف. یوزی ها و مسلسل های بازی باعث می شوند تا جذابیت بازی کمی افزوده شود و بعضی از اسلحه های دشمنان به قدری قوی است که موجب از بین رفتن دست یا سر و پای شما می شوند . در کل اسلحه های بازی جالب هستند و از تنوع خوبی بر خوردارند .
نتیجه گیری:
بازی ترو کرایم چیزی شبیه به نسخه ی قبلی خود با نو آوری های بیشتری است هر چند در مقابل بازی هایی همانند جی تی ای و مافیا حرفی برای گفتن ندارد اما کسانی که از شماره ی قبل این بازی لذت بردند از این شماره هم لذت می برند و آن را به علاقه مندان به شماره ی گذشته پیشنهاد می کنیم .

چند عکس از این بازی

روی عکس ها کلیک کن تا بزرگشو ببینی

 

sims47sims47sims47

اینم ترینری از این بازی برای اونایی که این بازی رو دارن و در جایش گیر کردن

ترینر


Do compression socks help with Achilles tendonitis?
شنبه 25 شهریور 1396 04:55 ب.ظ
If you would like to obtain much from this paragraph then you have to apply such methods to your won website.
foot pain
دوشنبه 13 شهریور 1396 12:36 ب.ظ
Hey there fantastic blog! Does running a blog such as this take a large amount of work?

I've no expertise in coding but I had been hoping to start my own blog soon. Anyways, should you have any ideas
or tips for new blog owners please share. I understand this is
off subject but I just needed to ask. Thanks!
home std test kit
جمعه 2 تیر 1396 07:28 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب ابتدا آیا نه
نشستن درست با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من این مشکل خود را با فراز در منطق و
شما ممکن است را سادگی به پر همه کسانی شکاف.
در این رویداد شما در واقع که
می توانید انجام من می قطعا بود تحت تاثیر قرار داد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها