تبلیغات
دانلود آهنگهای جدید،نرم افزار،اخبار بازیها - عكس هایی از پرنس 4
دانلود آهنگهای جدید،نرم افزار،اخبار بازیها

عكس هایی از پرنس 4

چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388

عكس هایی از پرنس4    برای دیدن به ادامه مطلب بروید

مقدمه

صنعت بازی روزبه روز در حال رشد است ،gears of war 2  آمد با كلی تغییر و نو آوری ، 2 fable كه در این ماه های اخیر موجب چند برابر شدن فروش 360 xbox  شد . بازی سازی به سرعتی رشد میكند كه بازی هایی كه حتی در چند ماه قبل عرضه شدند ، نسبت به بازی های روز تفاوت بسیاری دارد و هر روز از كیفیت بیشتر بر خوردار میشوند. به خصوص اگر بازی ای مثل شاهزاده ایرانی كه چندین نسخه از آن تا كنون منتشر شده و همیشه قوی تر از قبل بوده!

اولین نسخه بازی دو بعدی بود ولی در زمان خود ، به خوبی جای خود را بین بازی ها باز كرد.بعد از آن ، اولین شماره از سه گانه شن های زمان منتشر شد كه همه را شگفت زده كرد چرا كه با گرافیك و گیم پلی روان خود ، بازی های این سبك را به راحتی كنار زد ! كه به راستی به یاد ماندنی بود. این داستان پس از سومین شماره پایان یافت . البته نسخه های بعدی بازی آنقدر كه نسخه اول شن های زمان ، جدید و جالب بود ، حرف تازه ای برای گفتن نداشت ولی موجب نارضایتی طرفداران نشد . و اكنون كه نسخه  جدید بازی منتشر شده كه نكات مثبت و منفی (!) فراوانی دارد. در این بازی دیگر از خنجر زمان و .... خبری نیست و كاملا با یك پرنس جدید رو به رو هستیم.

با دیدن عكس هایی كه از قبل از انتشار بازی پخش شده بود ، باور این موضوع كه بازی دقیقا مانند همان عكس ها به این زیبایی باشد سخت بود!  گرافیك آن مانند نقاشی متحرك است كه نورپردازی و وجود صحنه های نبرد بی مانند همچنین صداگذاری عالی ، این نسخه را از سایر نسخه های قبلی جدا میكند .

داستان

پس از موفقیت نسخه های قبل شاهزاده ایرانی و داستان درگیر كننده اش همه انتظار داستانی قوی و گیرا را از پرنس جدید داشتند اما... . داستان  در مورد اهورا مزدا و اهریمن است که  بعد از شکست اهریمن ، پس از سال های بسیار ، نگهبانان معبد درخت زندگی كم می شود . بازی از آن جا آغاز می شود كه ولگردی (منظور پرنس هست!!!) در بیابان ، در یك طوفان شن ، الاغش را كه فرح نام دارد! را گم میكند و در پی جستجو به طور اتفاقی  با دختری آشنا می شود كه از دست چند نفر در حال فرار است . شاهزاده ما هم از سر كنجكاوی (!) زیاد به دنبال او می رود تا اسمش را بپرسد (بازی به بهانه دنبال كردن این دختر ناشناس چندین حركت كاربردی را به شما آموزش میدهد) . و پس از فراری دادن كسانی كه به دنبال آن دختر بودند كم كم با او آشنا می شود . و متوجه می شود كه آن افراد از طرف پدرش سراغ آن دختر(الیكا) آمده اند.  سالیانی پیش پس از پیروزی اهورا از اهریمن ،اهورا ، اهریمن را داخل درختی در یك باغ محبوس میكند و نگهبانان درخت وظیفه دارند كه مانع آزاد شدن مجدد اهریمن از بند شوند  . الیكا هم یكی از نگهبانان درخت است و هم اكنون وظیفه محافظت از آن برعهده اوست . پدر الیكا با قطع درخت اهریمن را آزاد میكند و دنیا را كه قبل از آن سرسز و زیبا بود را تاریكی فرا میگیرد .الیكا پرنس را وارد ماجرایی می كند كه شما باید در طول بازی در نقش پرنس آن را دنبال كنید . شما به همراه او باید پلیدی را پاك كنید!

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

گیم پلی

الیكا همیشه همراه پرنس است و در بیشتر كار ها او را همراهی می كند و بدون كمك و همكاری با او نمی توان مراحل بازی را رد كرد ! البته یكی از بهترین بخش های بازی همین همكاری پرنس و الیكا در مراحل و قسمت های مختلف بازی است . او با نیروهایی خود كمك زیادی به شما می كند . برای مثال توسط نیروی الیكا قادر به پیدا كردن راه هستید . یا در نبرد ها می توانید به كمك او مبارزه كنید و حركات تركیبی زیبایی با پرنس داشته باشید .

مكانی كه در آن باز میكنید بسیار بزرگ است و به گفته سازنگان از حالت خطی خارج شده ، اما در بیان این موضوع كمی زیاده روی شده است چرا كه شما فقط می توانید به محلی كه باید پلیدی را از آنجا پاك كنید بروید و صرفا غیر اینكار كاری دیگری برای انجام دادن ندارید! به عبارت دیگر شما فقط مقصدتان را انتخاب میكنید . البته این موضوع نه تنها باعث بهتر نشدن بازی بلكه گاهی اوقات موجب خسته شدن شما میشود و شما را وادار می كند بارها از یك مسیر عبور كنید . طراحی مكان هایی كه در آنها بازی می كنبد خوب است اما بیش از حد تكراری است و شما در طول بازی صحنه های مشابه و آیتم های مشخصی را پیش رو دارید .

كنترل پرنس كار مشكلی نیست . موانع بازی تقریبا در چند چیز خلاصه می شود كه رد شدن از آنها نیاز به فكر چندانی ندارد . و حركات پرنس تا رسیدن به مقصد چند حركت تكراری است . اما حركات در صحنه های نبرد از تنوع بیشتری برخوردار است .  شما در حین نبرد با كلی حركات از پیش آماده شده روبرو هستید كه بازدن چند كلید ، با ترتیبی مشخص شاهد حركاتی متفاوت می شوید . تمامی نبرد ها به صورت تن به تن انجام میشود ، كه زیاد به مزاج طرفداران این سری سازگار نیست ! و كم بودن تنوع و تعداد دشمنان در تشدید این موضوع موثر است . دیگراز گروهی از دشمنان با نوع های مختلف كه كشتنشان كاری سخت و پر هیجان است خبری نیست . و شما بعد از عبور از چند مانع باید با یك غول كه كلید پاك كردن وجود اهریمن از آن قسمت است مبارزه كنید تا بتوانید آن مكان را از پلیدی پاك كنید . معماهایی هم در سطح بازی وجود دارد كه تنوع آنها به چند حالت محدود می شود و حل كردن آنها كار سرگرم كننده ای نیست .در ضمن در این بازی پرنس دستكشی در دست دارد كه به كمك آن كارهای فراوانی متواند انجام دهد مثل عبور از دیوار های عمودی و رساندن خود به پایین دیوار  توسط دستكشش(عكس زیر را نگاه كنید!).

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

گیم اوری وجود ندارد!

در این بازی چیزی به اسم گیم اور وجود ندارد ! بزرگترین ضعف بازی همین موضوع است . شما هیچ وقت نمی بازید و از هر عاملی كه ممكن است موجب مرگ شما شود جلوگیری می شود . هرگاه از بلندی به سمت پایین می افتید ، الیكا با پرشی بلند شما را نجات میدهد ، یا وقتی كه توسط یكی از غول ها مورد اثابت شدید قرار میگیرید باز هم دستان الیكا نجات بخش شما می شود ! با وجود این قضیه نمیتوان وجود الیكا را مزاحم و ناراحت كننده دانست چرا كه وجود یك شخصیت همراه برای پرنس كار بسیار جالبی بود و همكاری آنها بسیاری از مشكلات (!) بازی را چشم پوشی میكند و مقصر او نیست بلكه این خواست سازندگان بازی است !

گرافیك و صدا گذاری

گرافیك هنری بازی فراموش نشدنیست و می توان گفت بزرگترین نقطه قوت كه بیشتر از سایر موضوعات به چشم می خورد همین گرافیك زیباست . در بازی با صحنه های زیبایی مواجه می شوید كه با رنگ های روشن ، رنگ آمیزی شده اند . بازی صحنه های پلیدی را با رنگ های تیره و سرسبزی و دور بودن اهریمن را به خوبی نشان می دهد . نمیتوان انكار كرد كه تبدیل مكانی كه پر از پلیدی است به مكانی سرسبز توسط الیكا یكی از زیبا ترین صحنه هاییست كه بازی باز آنرا تجربه می كند . كاراكتر های بازی به خوبی و با دقت فراروان طراحی شده اند و این موضوع مكمل گرافیك فوق العاده بازی است . نورپردازی بازی هم به خوبی سایر قسمت های بازی است . تركیب این چند مورد باعث شده تا بتوان یكی از بهترین و نو آورانه ترین گرافیك را در بین بازی های امروزی به پرنس 2008 نسبت داد .

صداهای بازی بسیار خوب كار شده و نكته جالب اینجاست كه هنگامی كه الیكا از نیروهای خود استفاده میكند دیالوگ ها به زبان فارسی هستند .این پرنس نسبت به نسخه های قبل از ایرانی بودن خیلی فاصله گرفته و به یك ولگرد بی سر و پا تبدیل شده كه اصلا نمی توان نامش را پرنس (مخصوصا ایرانی!) گذاشت با این حال پرنس 4 دارای یك سبك خاص و بی مانند است كه طرفداران خود را همچنان راضی نگه میدارد . به هر حال نمیتوان از عنوانی چون شاهزاده ایرانی گذشت ولی بدانید باید برای اتمام این بازی حوصله فراوانی به خرج بدید!

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

عكس های بیشتر:

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی) 

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

 

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)

نقد و بررسی بازی Prince Of Persia 2008 (شاهزاده ایرانی)


Foot Problems
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:57 ب.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added
I get several e-mails with the same comment. Is there any
way you can remove people from that service? Bless you!
Do you get taller when you stretch?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:35 ب.ظ
What's up colleagues, its fantastic paragraph regarding cultureand fully defined,
keep it up all the time.
http://janalesa.hatenablog.com
دوشنبه 9 مرداد 1396 08:28 ق.ظ
I am genuinely glad to glance at this webpage posts which includes plenty of useful information, thanks for providing these statistics.
محمد
جمعه 11 تیر 1389 09:29 ب.ظ
خوب بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها