تبلیغات
دانلود آهنگهای جدید،نرم افزار،اخبار بازیها - بازی های 2009
دانلود آهنگهای جدید،نرم افزار،اخبار بازیها

بازی های 2009

پنجشنبه 27 فروردین 1388

در ادامه مطلب 

.....................


Alpha Protocol
ناشر: Sega
سازنده: Obsidian Entertainment
سبك: Action / RPG
زمان انتشار: March
PC , X360 , PS3

سازندگان بازی فوق العاده Fallout 1&2 برگشته اند تا یك بازی Action / RPG را عرضه كنند. Chris Avellone طراح اصلی بازی كه یكی از طراحان اصلی Fallout بوده می گوید ما بعد از KoTOR تصمیم گرفتیم تا یك بازی جدید بسازیم و هدفمون این بود یك بازی كاملا جدید و اكشن را عرضه كنیم و این شد كه كار بر روی Alpha Protocol را شروع كردیم. داستان بازی درباه یك مامور تازه كار CIA به نام Michael Thorton است. وی بعد از اینكه در یكی از ماموریت های شكست میخورد مورد خیانت مافوق خود قرار می گیرد و حالا یك فراری بزرگ تحت تعقیب ایالات متحده تبدیل شده. وی باید بفهمد علت این خیانت چه بوده و از مهلكه ای كه در ان گیر كرده است فرار كندبه همین منظور وی از قرار داد Alpha استفاده میكند. داستان بسیار شبیه Bourne Identity است. در مورد Michael Thorton باید گفت وی یك مامور بسیار قوی است و مدت ها زیر نظر CIA اموزش دیده است و قابلیت تیر اندازی با دقت بالا و مبارزات رو در رو را دارد. وی در ورزش رزمی American Kenpo مهارن زیادی دارد. قسمت هایی از بازی به صورت اكشن های مختلف و قسمت هایی به صورت مخفی كاری است. اما برسیم به سیستم RPG بازی. در Alpha Protocol دیالوگ های زیادی وجود دارد. اما 3 عامل اصلی در این دیالوگ ها است و شما می توانید از بین 3 نوع اخلاق یكی را انتخاب كنید. راحت تر بگویم زمانی كه شما با یك NPC مذاكره می كنید می توانید به صورت حرفه ای ( مثل Jason Bourne ) به صورت مودبانه ( مثل James Bond ) و به صورت كاملا پرخاشگرانه ( مثل Jack Bauer شخصیت اصلی سریال 24 ) صحبت كنید. در هر مكان و شهر یك safe house برای Michael Thorton قرار دارد كه وی بوسیله ان میتواند لباس های خود را عوض كند اسلحه بخرد و بفروشد و لوازم مورد نیاز خود را تهیه كند. بازی در شهر های مسكو , رم , تایپه , ریاض جریان دارد. گرافیك بازی بسیار خوب است و ان را مدیون UE3 است. Alpha Protocol یكی از كاندید های بهترین بازی RPG سال است.
...............

Borderlands
ناشر: 2K
سازنده: Gearbox Software
سبك: FPS/RPG
زمان انتشار: 2009
PC , X360 , PS3

شاید اگر بخواهیم بلند پروازنه ترین بازی های این نسل نام ببریم Borderlands در جمع این بازی ها خواهد بود. مخلوط كردن یك بازی FPS با RPG مطمئنا كار سختی خواهد بود مخصوصا اگر سازندگان خیلی به بازی خود اطمینان داشته باشند. بازی Borderlands در اینده ای دور رخ میدهد. عده از مهاجران به سیاره Pandora كوچ كرده اند. سیاره ای كه بر لبه ای منظومه قرار دارد. این سیاره دارای مواد معدنی بسیار زیادی می باشد و بسیاری از افراد برای زندگی بهتر پا به این منظقه گذاشته اند. انها پس از مدتی می فهمند علاوه بر اینكه انجا هیچ گنجی وجود ندارد بلكه مقدار زیادی بیگانه و هیولا در این سایره ساكن هستند كسانی كه پول داشتند سیاره را ترك كردند و مابقی باید با بدبختی ها خود مبارزه كنند.در بازی شما می توایند از بین 3 كاراكتر Mordecai , Roland , Lilith كه هر كدام داستان و قدرت های مخصوص خود را دارند شخصیت خود را انتخاب كنید. Mordecai در اینجا به دنبال فردی به نام Yujinny میگرده. Roland یك سرباز قدیمی و بسیار قوی هست و Lilith یك انسان كه به یك سیرن تبدیل شده و حالا بسیار قوی است اما نمیتواند قدرت خودش را كنترل كند.در مورد Game Play بازی اطلاعات زیادی در دست نیست اما طبق نمایش لاپزیك بازی به نظر یك FPS خشن می اید و البته در هنگام ماشین سواری بسیار شبیه Twisted Metal می شود البته با این تفاوت كه شما می توانید از همراه خود تقاضا كنید كه پشت اسلحه بشیند و شما رانندگی كنید و یا بلعكس . در بازی شما می توایند به صورت co-op با دوستانتان به بازی بپردازید. بازی دارای هر دو مد singleplayer و multiplayer خواهد بود. شما در بازی قابلیت customize كردن كاراكتر و وسیله نقلیه خود را دارید. در بازی quest های فراوانی وجود دارد و هر quest به شما پاداشی های جداگانه همچون سلاح , قدرت و.... را میدهد و ممكن است داستان هر كدارم از اعضا در این quest بیشتر مشخص شود. بازی مخلوط شده ای از فیلم Mad Max و بازی Diablo خواهد بود. جو بازی بسیار شبیه فیلم های Mad Max هست و سیستم random level generation كاملا شبیه Diablo است. در بازی شما با قابلیت استفاده از 500.000 اسلحه و بیش 600.000 ایتم و armor را دارید. شباهت دیگر بازی به Mad Max از لحاظ ماشین ها هست. شما میتوانید انواع اسلحه ها روی ماشین خود مجهز كنید. بازی از این لحاظ خیلی شبیه بازی Rage هست. Gearbox سازنده بزرگی هست امیدوارم بازی بزرگی را درست كنند. البته این بازی هم از موتور UE3 استفاده میكند.
...............

Call of Duty: Modern Warfare 2
ناشر: Activision
سازنده: Infinity Ward
سبك: FPS
زمان انتشار: November
PC , X360 , PS3

دیگر مثل Fifa می توانیم هر سال شاهد عرضه یك Call of Duty باشیم. درباره سری ششم این بازی بحث و سخن بسیار است. بعد از اینكه یكی از اعضای داخلی Infinity Ward اعلام كرد كه انها در حال ساخت یك بازی Sci-fi هستند بسیاری فكر كردند این بازی قسمت ششم COD خواهد بود. البته بعد از اعلام Activision معلوم شد این بازی دنباله قسمت چهارم است. موتور بازی همچنان نسخه ارتقا یافته Id Tech 3 خواهد بود. اطلاعات بیشتری از بازی نیست اما اگه كاپیتان پرایس رو در بازی دیدید تعجب نكنید!!
...............
عکس ندارد
Fuel
ناشر: Codemasters
سازنده: Asobo Studios
سبك: Racing
زمان انتشار: 2009
PC , X360 , PS3

زمانی كه یك بازی Racing معرفی شود و اسم Codemasters روی ان بازی باشد میتوان انتظار یك بازی بی نظیر را داشت. Fuel كه كار استودیو فرانسوی Asobo Studios است می خواهد انقلابی در زمینه Off-Road به وجود اورد. بازی داری دو بخش Singleplayer و multiplayer خواهد بود . داستان بازی در مورد زمانی هست كه زمین به خاطر یك سری تغییرات جوی و هوایی بسیار تغییر كرده و زمین تلفات زیادی رو دیده است . و حالا زمانی هست كه فراورده های سوختی وگران شده و همه برای بدست اوردن این منابع مسابقه میدهند تا بتوانند این منابع رو بدست بیارند . از این جا هست كه نكات بی نظیر این بازی مشخص می شود. بازی مساحتی معادل 5000 مایل دارد كه بزرگترین مساحت یك بازی Racing می باشد. بازی به صورت open-world می باشد و شما به هر جایی كه خواستید می توانید سر بزنید. همچنین اب و هوا در بازی به صورت داینمیك خواهد بود و تغییرات كامل هوا از روز به شب و بلعكس و همراه با تغییرات هوایی خطرناك همچون تندر . گردباد های شدید و باران های شدید و طوفان شن همراه است . بازی دارای محیط هایی همچون صحرا و كوهستان های برفی و جنگل هست . در طول بازی شما میتوانید از وسایل نقلیه دو چرخ و چهار چرخ استفاده كنید. مثلا شما ناگهان از یك محیط افتابی به یك محیط برفی می رسید. گرافیك بازی بسیار زیبا به نظر می رسد. سال 2009 با Dirt 2 , Fuel سال درخشانی برای Codemasters و طرفدارن بازی های Off-Road خواهد بود.
...............

Infamous
ناشر: Sony Computer Entertainment
سازنده: Sucker Punch Productions
سبك: Action
زمان انتشار: Q1 2009
PS3

این بازی اولین كار تمام اكشن Sucker Punch است كه انصافا هم بازی بسیار زیبایی به نظر میرسد. شخصیت اصلی بازی Dylan است كه دارای قدرت های بی نظیر هست هر چند هیچ اطلاعایی از اینكه چگونه این قدرت ها رو به دست اورده ندارد. بازی در Empire City می گذرد كه به خاطر یك انفجار عظیم نابود شده است. قابلیت های شخصیت شما به مرور بیشتر و بهتر خواهد شد. حتی خود Dylan نمی داند چگونه به این قدرت ها رسیده است. در این بازی شما میتوانید انتخاب كنید كه كه یك قهرمان باشید و یا یك ضد قهرمان. گرافیك بازی بسیار عالی كار شده است. دلیل این امر مشاركت تیم های Sony در ساخت بازی است كه كار ها را بسیار راحت كرده است. مبارزه های بازی بسیار شبیه بازی Psi-Ops است البته مبارزات خیلی نسبت به Psi-Ops عالی تر كار شده اند اما هسته اصلی بازی بر اساس این بازی است. البته شما ایندفعه به جای اینكه با نیرو جاذبه خود به مبارزه بروید با نیروی برق Dylan به مصاف دشمنان می روید. این بازی بیشتر به جای اینكه یك بازی Sand-Box باشد یك بازی همچون Hulk است كه دارای محیط Open-World می باشد. همچنین بازی سعی كرده یك جو كمیك بوك را داشته باشد. مطمئنا یكی از بهترین بازی PS3 در سال 2009 همین بازی خواهد بود.
...............

The Witcher: Rise of the White Wolf
ناشر: Atari
سازنده: CD Projekt RED STUDIO
سبك: Action / RPG
زمان انتشار: Fall 2009
X360 , PS3

بعد از موفقیت بازی The Witcher بر روی PC مسئولان استودیو لهستانی CD Projekt علاقه زیادی برای عرضه این بازی بر روی كنسول داشتند . بالاخره مدتی پیش رسما اعلام شد یك نسخه مختص كنسول از بازی The Witcher در پاییز 2009 عرضه خواهد شد. داستان بازی همان داستان نسخه PC را با مقداری پیچش بیشتر دنبال می كند. داستان بازی بر اساس كتاب های نویسنده لهستانی Andrzej Sapkowski به همین نام است. Geralt شخصیت اصلی بازی جز معدود افرادی هستند كه به نام Witcher شناخته می شوند. این افراد بزرگترین جنگجویان هستند و هیچ گونه ترسی در مقابل هیچ موجودی ندارند. انها به ازای پول ماموریت های خطرناك انجام میدهند. یكی از نكات بی نظیر و واقعی در داستان این است كه هیچ خوب و بدی وجود ندارد و همه چیز خاكستری است و بیشتر مواقع عاقبت كار شما بد خواهد بود. Witcher یك جامعه كاملا فاسد نشان می دهد كه دسته كمی از دنیای امروز ندارد. مثلا در بعضی مواقع شما باید به جای یك پیرزن ادم كش و یك دزد حریس یكی را برگرزنید. اما در مورد game play طبق ادعای سازندگان بهتر از نسخه PC خواهد بود و مختص كنسول است. جزییات گرافیكی زیادی به اضافه شده است. اینمیشن های بیشتر نورپردازی زیبا تر بافت های بهتر. همچنین AI بازی بسیار بهبود یافته است. نسخه PC این بازی از موتور شركت Bioware یعنی Aurora Engine استفاده میكرد. بازی در واقع بیشتر از یك پورت است و همانطور كه The Witcher یك بازی مختص PC بوده است Rise of the White Wolf یك بازی مختص كنسول است. همچنین قرار است بعد از انتشار برای بازی DLC منتشر شود. Rise of the White Wolf از همین الان كاندید ای بهترین RPG بر روی كنسول است.
...............

Batman: Arkham Asylum
ناشر: Eidos Interactive
سازنده: Rocksteady Studios
سبك: Action
زمان انتشار: 2009
PC , X360 , PS3

بعد از اینكه Ubisoft دو بازی زیبا از سری Batman كه وابسته به كمیك بود را عرضه كرد بعد از ان شاهد بازی زیبایی از این Super Hero نبودیم. Rocksteady قصد داره این قهرمان به روز های اوج خودش برگردونه. Arkham Asylum اسم تیمارستان معروف Gotham City هست كه خطرناك ترین بیماران شهر در انجا نگهداری می شوند. و حالا بزرگترین دشمن وی یعنی The Joker ازاد می شود و پشت سر وی كوهی از دشمنان وی یعنی The Penguin , The Riddler , Mr. Freeze , The Scarecrow , Poison Ivy و.... مقابل وی هستند. Arkham به عنوان مكان اصلی بازی وجود دارد و شما می توانید هر وقت كه خواستید ان را مورد جستجو قرار دهید. گرافیك بازی بسیار زیبا كار شده و مخصوصا كاراكتر ها مخصوصا Joker عالی طراحی شده اند. دلیل این امر این است كه داستان و طراحی شخصیت ها توسط Paul Dini سازنده سری انیمیشن ها بتمن و خالق بسیاری ار انیمیشن های DC ان را طراحی كرده است. صداگذاری بازی هم عالی كار شده. نقش Batman را Kevin Conroy صداگذار انیمیشن بتمن و صداگذاری جوكر هم بر عهده Mark Hamill بزرگ بوده است. موتور این بازی مثل بسیاری از بازی ها UE3 است كه البته از هر لحاظی به درد این بازی می خورد و نسان دهنده یك بازی سیاه است. ***** رنگ های مورد استفاده در بازی كاملا شبیه به BioShock است. در مبارزه از سه دكمه مختلف برای حمله , پرتاب كردن , گیج كردن استفاده شده است. Arkham یك محل بسیار بزرگ است و شما می توانید ازادانه در ان بچرخید كه بازی را به یك بازی open-world تبدیل می كند. قسمتی دیگری از بازی Investigative mode نام دارد كه در اینجا بازی شبیه سری بازی های CSI , شرلوك هلمز می شود. همچنین بازی از المان های RPG بهر می برد و بازیكن می تواند Batman و سلاح هایش را ارتقا دهد. علاوه بر گرافیك كه شبیه BioShock به زیبایی طراحی شده است داستان بازی همانند BioShock دارای عمق زیاد و پیچش های مختلف است.
...............


Colin McRae: Dirt 2
ناشر: Codemasters
سازنده: Codemasters
سبك: Racing
زمان انتشار: 2009
PC , Xbox 360, PlayStation 3, Wii, DS, PSP

سری بازی Colin McRae ساخت شركت Codemasters همیشه بهترین شبیه سازی مسابقات رالی بوده است و Sony و Sega هیچ وقت نتوانستند در سطح این بازی رقیبی را عرضه كنند. Dirt كه اولین سری این بازی در نسل جدید بود به قدری عالی بود كه هیچ كس فكر نمیكرد یك بازی رالی به این جذابیت عرضه شود. متاسفانه Colin McRae در یك حادثه هوایی جان خود ار تسلیم كرد اما Codemasters طبق مكاتباتی كه با خانواده وی داشت توانست امتیاز این اسم هنوز داشته باشد. Dirt 2 همچنان از موتور قوی EGO Engine موتور اختصاصی شركت Codemasters استفاده می كند. طبق گفته های Gavin Raeburn دارای مدل های فیزیكی بهتر , نور پردازی قوی تر , تكسچر های بهبود یافته , محیط پرجریات تر از شماره اول خواهد بود و تا جایی كه سخت افزار كنسول ها اجازه دهد بازی پیشرفت خواهد كرد. همچنین یك سری مسابقات و نواروی های به قسمت Singleplayer بازی اضافه شده است. علاوه بر این بازی در قسمت Multiplayer پیشرفت زیادی داشته است. بدون شك Dirt 2 ار همین الان كاندیدای یكی از بهترین بازی سال 2009 است.
...............Kingdom Under Fire II
ناشر: Phantagram
سازنده:BLUESIDE Inc.
سبك: RTS
زمان انتشار: 2009
PC , X360 , PS3

بالاخره بعد از 5 سال دنباله اصلی بازی Kingdom Under Fire در حال ساخته شدن است. اگر خاطرات بدی از Kingdom Under Fire: Circle of Doom بهرته انها را فراموش كنید. سبك واقعی سری بازی های Kingdom Under Fire یك نوع RTS مخصوص به حساب می ایند. Circle of Doom یك Spin-Off از این سری بود كه به یك Hack & Slash خسته كننده تبدیل شده بود. این بازی ادامه Kingdom Under Fire: The Crusaders به حساب می اید و داستان 150 سال بعد از اتفاقات این بازی است. نكته بی نظیر این بازی این است كه انگار شما در وسط میدان جنگ قرار دارید. اولین تریلر بازی كه به گفته سازندگان از game play بازی بود بی شك بی نظیر ترین میدان جنگی بود كه تا به حال در یك بازی نشان داده شده بود. این اولین سری این بازی است كه برای كنسول سونی هم عرصه خواهد شد زیرا تمام این سری بازی توسط Microsoft منتشر میشد. گویا به خاطر ضعیف بودن Circle of Doom دیگر ناشر بازی جدید نشده است. بازی دارای هر دو مد single player و Multiplayer خواهد بود. مطمئنا KUF 2 رقیب جدی برای The Lord of the Rings: Conquest خواهد بود. KUF 2 در اصل یك بازی MMO است كه دارای بخش تك نفره هم میشود. چیزی شبیه ورژن X360 بازی Huxley. گرافیك بازی به راستی بی نظیر است علاوه بر ان رندر كردن این همه سرباز و دشمن در صفحه بدون افت فریم كار به راستی بزرگی است.
...............

Warhammer 40,000: Dawn of War II
ناشر: THQ
سازنده: Relic Entertainment
سبك: RTS
زمان انتشار: February 27
PC

Relic با ساخت نسخه اول این بازی به عنوان یکی از قطب های RTS شناخته شد عنوانی که برای ان 3 بسته اضافه شونده عرضه شد و هر کدام از انها حتی میتوان گفت به اندازه یک بازی کامل ازرش داشتند. این بسته تنها در بخش گرافیکی پیشرفتی نداشتند و دلیل ان هم استفاده از همان موتور قدیمی بود ولی در زمینه گیم هر کدام از انها دارای نو اوری و خصوصیات مخصوصی بودند که ارزش امتحان انها را بالا میبرد. بعد از موفقیت این سری Relic بازی CoH را ساخت که ان نیز به عنوان بهترین بازی سال برای PC از سایت های زیادی برگزیده شد. اینبار Relic بازگشته تا با ارتقا کیفی DoW این سری را دوباره به عنوان یکی از بهترین RTS های تاریخ معرفی کند. عنوانی که از نظر گرافیکی بسیار قوی است و از موتور ارتقا یافته CoH استفاده میکند كه به نام Essence Engine 2.0 گفته می شود. گیم پلی دستخوش تغییرات زیادی نشده ولی در مکانیزم قهرمانان تغییراتی ایجاد شده که نقش انها را بیشتر در بازی پررنگ میکند. همچنین وسایل نقلیه در این شماره نقش اساسی در میدان جنگ ها دارند. در شماره های گذشته نژاد های زیادی در بازی حضور داشتند و هر کدام از انها روند گیم پلی مختص خود را داشتند. هنوز اطلاعات کاملی در رابطه با نژاد های موجود در شماره دوم وجود ندارد ولی به احتمال زیاد در بازی شاهد 4 نژاد خواهیم بود که هر کدام از انها دارای یک بخش Campaign مخصوص هستند كه شامل Space Marines, Orks, Eldar, Tyranids می شود. همچین بخش multiplayer و single-player دراری فرق های بسیاری در زمینه game play هستند. هوش مصنوعی بازی هم پیشرفت زیادی داشته است. باید دید SC یا DoW فاتح جنگ 2009 می شوند.
...............

Red Faction: Guerrilla
ناشر: Volition, Inc
سازنده: THQ
سبك: Action / Sand Box
زمان انتشار: Q2 2009
PC , X360 , PS3

خیلی ها فكر میكنند فیزیك و اینگونه تخریب پذیری ها فقط در این نسل بوده و بازی هایی همچون Bad Company و یا Crysis پایه گذارن ان بودند كه سخت در اشتباهند. شماره اول بازی Red Faction سراغاز تخریب پذیری اینگونه در بازی های كامپیوتری بوده است و این از این لحاظ به سری Red Faction لقب سلطان تخریب پذیری را داد. هر دو بازی قبلی جز بزرگترین FPS های تاریخ بازی بودند. شماره های سابق از تكنولوژی Geo-Mod استفاده می كرد و سیستم فیزیكی فوق العاده بازی مدیون ان تكنولوژی بود. شماره جدید هم از این سیستم استفاده می كند با این تفاوت كه این نسخه كاملا جدید خواهد بود. فرق اصلی این بازی با شمارهای قبلی این است كه بازی به TPS تبدیل شده. علت این امر به گفته Volition نشان دادن هر چه بهتر تخریب پذیری است. فرق این بازی این است كه تمام خرابی ها به صورت ریز ریز و تكه تكه هستند و تمام تخریب پذیری ها بر مبنی فیزیك ساخته شدند و به صورتی هستند كه شما در دنیای واقعی انتظار دارید . ویژگی های ماده: نظیر ویژگی های فیزیكی- توده ماده و انرژی حركتی رو در در این تخریب ها مدل سازی شده است . هیچ وقت چیزی رو دو بار تجربه نمیكنید و این چیزی هست كه در بازی متوجه میشوید. داستان بازی 50 سال بعد از وقایعا شماره دوم است و در شماره قبلی بازی Red Faction شما سعی میكردید با پیوستن به نیروی دفاعی زمین ( Earth Defense Force ) به مریخ بروید تا Ultor Corporation شكست دهید . حالا 50 سال از ان زمان گذشته و حالا در مریخ مستعمره تشكیل شده و نیروی دفاعی زمین هم تغییر شكل داده و به یك نظام دیكتاتوری تبدیل شده . و حالا معدن چیان در حال به راه انداختن انقلابی دیگر هستند همچنین نام كاراكتر شما Alec Mason است. بر عكس دو شماره قبلی داستان بازی چندان جذاب نیست و به نوعی تكرار است اما هسته اصلی این سری كاملا حفظ شده است.خرابی ها در Red Faction: Guerrilla ماندگار هست . اگه شما یك ساختمان خراب و متلاشی كنید . بعد به سمت دیگر مریخ روید و مثلا 10 ساعت بعد برگردید ساختمان دقیقا به همان صورتی كه شما ان را جا ترك كردید خواهد بود . اما برای بازی كردن زمانی بعضی چیز ها بعد از یك مدت زمانی تعمیر میشوند مثل پل ها به خاطر اینكه انها ( پل ) باعث راننندگی بسیار راحت تر میشوند . اما این مثل یك محدودیت تكنیكی نیست . و درواقع یك سری پل ها ارتباطی اصلی EDF به حساب می اید. بازی دارای سیستم كاور گیری همچون GeOW است اما همین سیستم هم تحت شعاع تخریب پذیری قرار دارد. بزرگترین تفاوت در Red Faction: Guerrilla این هست كه سیستم كاور ارتباط مستقیم با خرابی و تخریب پذیری های مبنی بر فیزیك دارد. اگر موشك فقط قسمت پاینی دیوار رو باقی بذاره اون قسمت به طور اتوماتیك به عنوان یك كاور و سرپناه كوچیك استفاده كرد . پس بقیه رو هم خراب كنید تا هیچ پوششی باقی نماند . از بین بردن سر پناه های دشمن در حالی كه سر پناه هایی برای خودت درست میكنی و از ان ها محافظت میكنی كلید بقا در برابر دشمنان سر سخت است . در بازی شما می توانید متونید به كاروان ها حمله كنید . به حمله های پارتیزانی ( غیر نظامی ) بپوندید . به دنبال سنگ معدن باشید . زائدات رو جمع كنید تا برای سلاح های پیشرفته تر از اون استفاده كنید . برای شروع مقداری تخریب كنید اما یك جهان بسیار بزرگی هم هست كه بخواهید انجا تخریب انجام دهید . یك سری مخزن حاوی هیدروژن به رنگ ابی هست كه وقتی به انها شلیك كنید انها منفجر میشنود . شما میتوانید این مخزن ها رو بردارید و به مكان های مختلف ببرید . انها رو در كامیون ها بذارید . و یا یك ساختمان با ان احطاطه كنید و این طوری میتونید بدون استفاده از هیچ مواد منفجره دیگه اید كل یك سیستم رو متلاشی كنید . در كل این بازی یكی از بزرگترین بازی های سال 2009 در هر زمینه ای می باشد.
...............

Mad World
ناشر: Sega
سازنده: Platinum Games
سبك: Action
زمان انتشار: March
Wii

واقعا نمی فهمم Capcom به چه علت در بهترین استودیو خود یعنی Clover Studio بست اما این كار باعث شد تمام این افراد خبره یك استودیو جدا را به نام Platinum Games بزنند و در ان به ساخت بازی مشغول شوند. Sega از اشتباه مسلم Capcom نهایت استفاده را كرد و با این استودیو قرار داد همكاری بست. از این بحث ها كه بگریم خیلی جالبی است كه خشن ترین بازی این نسل برای Wii كه كنسول مخصوص خانواده ها هست منتشر می شود. Atsushi Inaba كسی كه پشت بازی هایی همچون God Hand و Okami بوده است وظیفه ساخت این بازی را دارد. سبك گرافیكی بازی به صورت Cel-Shade و به رنگ سیاه و سفید است كه شدیدا از روی Sin City فرانك میلر الهام گرفته است. دلیل این رنگ برای نشان داده هر چه بیشتر خون است. Varrigan City شهری است كه مورد حمله تروریست ها قرار گرفته است و انها در این بین یك برنامه تلویزیونی به نام Death Watch ترتیب می دهند و افراد شهر برای زنده ماندن باید با یك سری موجود عجیب مبارزه كنند. برنده این مسابقه برنده 100 میلیون دلار خواهد شد. شخصیت اصلی بازی Jack است كه برای زنده ماندن همانند دیگر افراد پا به مسابقه گذاشته است و البته نماد این بازی اره برقی وی است كه در دست راستش قرار دارد. از خشونت این بازی هر چه گفته شود كم است. از تركاندن سر دشمنان تا كردن تیر چراغ در چشم, انها از وسط به دو نصف كردن انها , كردن اره برقی در مغر دشمنان , استفاده دشمنان به عنوان دارت , ` پرس شدن !!! و..... نام برد. به شخصه نمی توانم فرض كنم اگر سبك گرافیكی بازی حالت طبیعی داشت بازی كمتر از درجه AO میگرفت ! در بازی یك سری مراحل با موتور وجود دارد كه شبیه مراحل Road Rush , Ghost Rider خواهد بود. بازی بسیار سریع است و به شما مهلت فكر كردند نمیدهد. نكته جالب دیگر این است كه بازی بدون اینكه سانسور شود در استرالیا عرضه خواهد شد. مطمئنا یكی از كاندید های خشن ترین بازی سال 2009 و یك دهه اخیر !! را بر روی Wii خواهیم دید.
...............

F.E.A.R. 2: Project Origin
ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment
سازنده: Monolith Productions
سبك: FPS
زمان انتشار: February 10
PC , X360 , PS3

قسمت دوم F.E.A.R ادامه داستان دخترك عجیب یعنی Alma هست. همانطور كه می دانید شخصیت اول شماره اول بازی point man بود كه یك عضو تیم F.E.A.R. بود. بعد ها معلوم می شود كه point man اولین فرزند و كلون از Alma می باشد. Alma به خاطر قدرت های باور نكردنی خود دو رو قبل از 8 سالگی به سلول می افتد و به یك موش ازمایشگاهی تبدیل می شود. حالا چهار سال بعد از اتفاقات قسمت اول دنیا در حال نابودی كامل است. به خاطر اینكه IP بازی در دستان Vivendi Universal بود و حق استفاده از داستان در اختیار Monolith انها مجبور شدند تغییراتی در بازی بدهند و حق استفاده از point man را نداشتد زیرا وی عضو تیم F.E.A.R بود. هر چند بعد ها انها IP بازی رو هم خریدند و احتمالا تاخیر بازی هم به خاطر اضافه كردن یك سری عوامل داستانی و غیره بوده است. Michael Becket شخصیت اصلی بازی خواهد بود كه در یك سرباز نیروهای Delta Force است. 13 دقیقه قبل از اتمام نسخه یك تیم انها برای متوقف كردن Genevieve Aristide به همان محل اعزام می شوند. Michael همانند point man می تواند زمان را اهسته كند و البته این احتمال هست كه وی فرزند دیگر Alma باشد. در یكی از Trailer های اخیر بازی پایان اول نشان داده می شود در این تریلر Jin Sun-Kwon نمایش داده می شود اما اثری از Point Man نیست. ایا وی در بازی وجود دارد ؟ بازی از نسخه ارتقا یافته موتور Lithtech: Jupiter EX استفاده می كند. بر عكس شماره اول كه بهترین گرافیك سال را در اختیار داشت گرافیك Project Origin برای حال خیلی معمولی است. قسمت اول بازی FEAR با استفاده از المان های ترس در ژاپن و استفاده از بعضی المان های Suffering همانند ظاهر شدن یك رویا ناگهان بر تمام صفحه یكی از هولناكترین بازی FPS را افریده بود. Monolith در شماره دوم میخواهد تا سر حد مرگ شما را بترساند و شما هر لحظه باید منتظر یك سورپرایز باشید.
...............

Dante's Inferno
ناشر: EA
سازنده: EA Redwood Shores
سبك: Action/Adventure
زمان انتشار: 2009
PC , X360 , PS3

هر چند قبل از این Ken Levine و تمیش سعی كردند بازی به نام The Lost را عرضه كنند كه ارتباطی با كتاب دوزخ دانته داشت ( این بازی در سال 2002 كنسل شد ) اما شاید قرار دادن خود دانته در بازی جرات زیادی بخواهد كه EA این جرات را داشت. ایده ساخت این بازDی به قدری بزرگ و بلند پروازانه هست كه باعث شد سورایز اعلام شدن بازی خراب شود. در حالی كه قرار بود بازی در ژانویه 2009 معرفی شود چهار شركت بزرگ هالییودی با هم سره امتیاز فیلم این بازی به مسابقه پرداختند و بعد از 1 هفته Universal اعلام كرد كه این فیلم را برای 2010 اكران خواهد كرد. این بازی یك بازی سوم شخص Action/Adventure كه ماجرای سفر شما ( احتمال زیاد در نقش خود Dante خواهید بود) به 9 محیط مختلف جهنم كه شامل : برزخ , شهوت , شكم پرستی , حرص ورزیدن , غضب , كفر , خشونت , تقلب , خیانت است. این یك بازی ترسناك است و احتمالا وسایلی همچون صلیب و خنجر وسایل شما خواهد بود. هر چند واقعا مسخره است كه دانته خنجر به دست شود اما ایده این بازی و به تصویر كشیدن تمام جهنم در یك بازی ریسك بسیار بالایی را می خواهد كه EA در حال انجان ان است. Redwood Shores قبلا با Dead Space مهارت خود را در بازی های ترسناك نشان داده است. این بازی توسط موتور معروف God Father Engine ساخته می شود كه قبلا در بازی های God Father , Dead Space استفاده شده است. EA خود گفته این بازی كاملا بر گرفته شده از رمان اما با روایتی مدرن است. امیدواریم EA یكی از بهترین بازی های تاریخ را بسازد و این ایده ای فوق العاده ناب را خراب نكند.
...............

Prototype
ناشر: Activision Blizzard
سازنده: Radical Entertainment
سبك: Action / Sand Box
زمان انتشار: تابستان 2009
PC , X360 , PS3

بازی Prototype را خیلی ها به عنوان وارد شدن به نسل جدید بازی های Sand Box میدانند. بازی كه چندین بازی را با هم مخلوط و یك سری عوامل جدید را به ان اضافه كرده و حالا می خواهد یك بازی انقلابی باشد. داستان بازی درباره فردی به نام Alex Mercer كه بعد از مدت ها زجر به خاطر ازمایشات وحشتناكی كه بر رویش انجام شده قصد انتقام گرفتن دارد اما حالا وی دیگر تنها نیست چون طی این ازمایشات به نیروی فوق العاده ای دست پیدا كرده. در این بین وی متوجه می شود كه دولت به اشتباه یك ویروس را بین مردم پخش كرده و این ویروس باعث به وجود امدن مخلوقاتی مخوف تر از Alex به وجود بیاید. در این بین غیر از نظامی های عادی گروه وحشی به نام Black Watch از طرف دولت برای ارام كردن اغتشاش ها عازم میشوند. این در حالی است كه Alex چیزی از گذشته اش به یاد ندارد. هسته game play بازی بر اساس بازی قبلی Radical Entertainment یعنی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction بنا شده است. اما خود Alex می تواند از روی دیوار بالا برود و تا حدودی پرواز كند. اما جالبترین صحنه ها در مورد سقوط وی است. فیزیك و تخریب پذیری بازی در اینجا خود را نشان میدهد. در بعضی صحنه ها همانند الطیر , الكس خود را بالای یك ساختمان به پایین پرتاب میكند و زمانی كه فرود میاید زمین ترك خورده و اسفالت تكه تكه می شود. یكی دیگر از فنون الكس برای وسایل نقیله نظامی تهیه شده مثلا زمانی كه وی با یك تانك درگیر است می تواند خود را به هوا پرتاب كند و با تمام قدرت بر روی تانك فرود اید و تانك در این حال مانند یك ماشین اسباب بازی خورد می شود. الكس بیش از اندازه سریع است و می تواند در یك مدت زمان كم از هر جایی كه می خواهد فرار كند. بازی در New York جریان دارد و این شهر به طور كامل بازسازی شده است. یكی دیگر از قابلیت های الكس تبدیل شدن به فردی دیگر است. در زمان هایی شما می توانید با مخفی كاری به پشت فردی بروید در این لحظه الكس ناگهان سر وی را خورد میكند و در عرض 1 ثانبه تبدیل به همان فرد می شود. در بازی الكس می تواند از تانك , هلیكوپتر و هر وسیله ای كه می خواد استفاده كند. گرافیك بازی با توجه به این عظمت عالی كار شده و برای سبك خودش عالی هست اما رنگ بندی بازی بیش ار حد به قهوه ای متمایل است. بازی از موتور گرافیكی Titanium Engine ساخت خود Radical بهره می برد. Prototype به راحتی می تواند بهترین بازی Sand Box سال 2009 شود اگر سازندگان تمام ایده های خود را بر روی كاغذ بیاوردند. پس تا تابستان منتظر بمانید.
...............

Halo 3: ODST
ناشر: Microsoft Game Studios
سازنده: Bungie
سبك: FPS
زمان انتشار: Q4 2009
X360

مطمئنا FPS بر روی كنسول مدیون Bungie و Halo هست. بازی كه جزو معدود FPS هایی است كه دارای یك داستان بسیار قوی و جذاب است. با توجه به اینكه Halo یكی از 3 بازی پرفروش این نسل بود و طرفدارن بی شماری در جهان دارد Microsoft با اینكه این سه گانه تمام شده ان را ادامه داد. هر چند داستان بازی متفاوت است و مستر چیف دیگر در بازی نیست. Game Play بازی بین 3 الی 5 ساعت است و البته قیمت ان كمتر از یك بازی 60دلاری خواهد بود. شخصیت بازی هنوز نامی ندارد و تنها میدانیم كه عضو United Nations Space Command است. حوادث بازی در سال 2552 در شهر New Mombasa در زمین اتفاق می افتد. كاركتر بازی هیچ مرحله ای رو حلقه های Halo انجام نخواهد داد زیرا در انجا در ان زمان Master Chife و Cortana حضور دارند. New Mombasa بسیار اسیب دیده است و حالا به یك شهر تاریك و خراب تبدیل شده است. ساخت Halo 3 : Recon از ماه December سال 2007 شروع شده است. Bungie یك دمو قابل بازی از Recon ساخته شده بود كه مدت ان یك ساعت و نیم بود كه در ماه February برای مدیران Microsoft به نمایش گذاشته شد. Engine گرافیكی بازی تقویت شده است. همچنین Physics Engine بازی بهبود یافته است. در Halo 3 : Recon انتظار وسایل نقلیه بزرگ و عجیب و غربی را نباید داشته باشید. نكته بسیار جالب در بازی این است كه شخصیت شما در بازی قابلیت استفاده از Night Vision و Heat Vision را دارد. علت این امر این است كه شما دیگر همانند Master Chife یك Super Soldier نیستید و بعضی مواقع باید از مواجه شدن مستقیم با دشمن اجتناب كنید. این شماره بر عكس شماره های قبل تا حدوی دارای المان های مخفی كاری و تاكتیكی است. نكته بسیار جالب دیگر این است كه بازی Open-World است. حالا چگونه یك بازی 5 ساعته Open-World است معلوم نیست. شما می توانید انتظار اسلحه های جدید را داشته باشید. بدون شك بزرگترین بازی سال 2009 كنسول X360 همین بازی است.
...............

Street Fighter IV
ناشر: Capcom
سازنده: Capcom
سبك: Fighting
زمان انتشار: February 17
PC , X360 , PS3

زمانی كه در Capcom Gamers Day 2007 این شركت ساخت قسمت چهارم بازی Street Fighter IV را اعلام كرد خیلی ها شوكه شدند. به اعتقاد خیلی ها این بازی می تواند جای پای قسمت دوم بگذارد و به یك بازی بی نظیر تبدیل شود. Ryu , Ken Chun-Li و .... برگشته اند تا گرد و خاك به پا كنند. تمام كاراكتر های قدیمی و محبوب به بازی برگشته اند مجموع انها به12 نفر میرسد و حدود 7 كاراكتر و احتمالا بیشتر به بازی جدی اضافه شده اند.از لحاظ game play این قسمت دارای مبارزات سریع و بسیار جذاب است و واقعا دارای روح سری Street Fighter است. بعضی المان های جدید همچون Focus Attack به بازی اضافه شده كه به شما اجازه میدهد پس از دفاع از حملات با یك ضد حمله به انها پاسخ دهید. یك سیستم دیگر در بازی Revenge Gauge نام دارد. در بازی 4 خط وجود دارد كه در صورت پر شدن یكی از انها شما قابیلت زدن این فن را دارید. اگر MKVDC را بازی كرده باشید این سیستم كاملا شبیه سیستم Rage در ان بازی می باشد و باعث می شود مدتی شما ضد ضربه باشید. داستان بازی بیشتر حول انتقام Ken , Ryu از Akuma می گذرد. Akuma كه Gouken برارد خود و استاد Ken , Ryu را به خاطر بدجنسی كشته است حالا باید مقابل این دو مبارز قوی قرار گیرد. البته مطابق معمول بیشتر این مبارزان میخواهند دمار از روزگار Bison در بیاورند و البته Chun-Li به خاطر مرگه پدرش به دست وی از همه مستعد تر است. سیستم گرافیكی بازی بسیار فوق العاده جذاب است. تجربه نشان داد كه سیستم سه بعدی كامل به درد Street Fighter نمیخورد و البته عرضه یك بازی به اسم Street Fighter IV ان هم در سبك دو بعدی برای سال 2009 كار احمقانه ای است چون خیلی راحت میتوان جای ان به انجام Street Fighter II HD پرداخت. برای همین كار Capcom پیش زمینه های 2 بعدی را با 3 بعدی مخلوط و سبك گرافیكی بازی هم به Cel-Shaded تبدیل شد و Street Fighter IV كاملا دراری یك سبك گرافیكی خاص شد. عرضه Street Fighter IV ه10 روز قبل از عرضه فیلم Street Fighter: The Legend of Chun-Li عرضه می شود و دقیقا بعد از 10 سال طرفدارن خوشحال علاوه بر لذت بردن از بازی به دیدن فیلم هم میروند هر چند این بین FOX سود خواهد كرد و نهCapcom اما خب چه می شود گفت ؟
...............

Merchant of Brooklyn
ناشر: نا معلوم
سازنده: Paleo Entertainment
سبك: FPS
زمان انتشار: 2009
PC , X360 , PS3

مطئنا جنجالی ترین موتور گرافیكی این نسل موتور Cry Engine 2 متعلق به شركت Crytek است. بازی Crysis به راحتی حرف منو ثابت می كند. معروف شدن Merchant of Brooklyn نه به خاطر ساخت بازی این موتور و نه به خاطر عرضه این بازی بر روی كنسول بلكه به خاطر سبك گرافیكی ان مشهور شده است. مطمئنا تعجب می كنید كه چنین بازی سبك گرافیكی Cel-Shaded داشته باشد. با این وجود گرافیك و فیزیك بازی واقعا بی نظیر و تك است. داستان بازی در سال 3100 میلادی رخ میدهد. گرم شدن هوای زمین باعث افزایش آب دریا و حالا مقدار زیادی از بروكلین در زیر اب رفته است در این حین انسان در ساختمان ها و اسمان خراش هایی زندگی می كنند كه بسیار بالاتر از سطح زمین باشند.و در این جاست كه بالای شهر و پایین شهر به واقعین می پیوندد. با اینكه بخشهای بالایی شهرها رشد میکنند ، بخشهای پایینی جایی برای زندگی اوباش و دزدها و شده است.وقتی بالاشهر با کمبود کارگر مواجه میشود ، دستور کلون کردن موجوداتی برای ساخت کارگران صادر میشود و شرکت Paleo-Genetics ( اسم سازنده بازی هم Paleo نام دارد.) حالا كار كلون كردن شروع می شود در این بین مقدار كلون اضافه یافت می شود و مقداری از این كلون ها به پایین شهر فرستاده می شود. و مافیا با جمع آوری این کلونها ،گروهی به اسم بازرگانان بروکلین یا M.O.B را بوجود میاورند.رهبر M.O.B به اسم Frank Gambini در کار باشگاههای مخفی مبارزه است و از کلونها برای اینکار استفاده میکند. او برای پیروزی به Paleo دستور میدهد تا نوعی از کلون را بصورت ویژه برای نبرد طراحی کنند. نتیجه این کار ، کلونی به اسم Matteo میشود. Matteo شروع به رشد در این مسابقات میکند تا اینکه به یکی از کلونهای جدیدتر از خودش میبازد و دست راستش را از دست میدهد. Gambini برای اینکه قهرمان محبوبش را از دست ندهد ، برای او یک دست بیومکانیکی طراحی میکند. بازی دارای خشونت بسیار است و البته طنز است در بازی شما می توانید با دست مكانیكی خود سر دشمنان را بكنید و بعد از شارژ كردن , ان را به عنوان بمب استفاده كنید البته شما می توایند از دیگر اعضای بدن دشمن همچون دست هم همچین استفاده بكنید. تفنگ های بازی بسیار جالب طراحی شدند و هر كدام به نوعی باعث مرگ دشمنان می شود این بازی همچنین دارای قسمت Multi-Player قوی می باشد. باید دید اولین تجربه Cry-Engine 2 بر روی كنسول چگونه است.


angry birds action cheats
پنجشنبه 28 دی 1396 02:28 ق.ظ
من حتی نمی فهمم که چطور به اینجا رسیدم، اما فکر کردم این ارسال بود
یک بار عالی. من نمی فهمم شما چه کسی هستید، مطمئنا می خواهید
یک وبلاگ نویس شناخته شده زمانی که شما در حال حاضر نیستید. به سلامتی!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها